مقاله ای کامل درباره تله و طلسم گنج

مقاله ای کامل درباره تله و طلسم گنج

تله و طلسم گنج

تله و طلسم گنج نیروهای مکانیکی و ماورائ طبیعیه ای هستند که از ابتدای خلقت بشریت تا کنون جهت حفظ خَزائن، زاغه های مهمات و معابد آیینی در برابر هرگونه عامل بیگانه و دُژمن به کار رفته اند.

تله و طلسم هر دو پاسدار امانت بوده در صورتی که دو موضوع و بهره متفاوت در دنیای باستان هستند و هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر بفرد خود میباشند.

در ادامه این مقاله به صورت تخصصی انواع تله و طلسم گنج و دفینه مورد بررسی قرار گرفته و برای اولین بار توسط سایت دفینه ها که در زمینه های مختلف باستان شناختی و شگفتی های معاصر فعالیت دارد معرفی میگردند.

تله گنج وسیله و ابزاری مکانیکی بوده که بر اساس قلق بندی به اشیائ متحرک و آسیب رسانی که با آن برخورد میکنند حساس هستند و در نتیجه در صورت فعال شدن واکنش نشان میدهد.

از انواع تله گنج و دفینه که برای محافظت از مقبره های شاهی، بیت المال و قلعه های باستانی به کار رفته اند میتوان به تله ریزشی ، تله دو لول ، تله چاه ، تله گیرنده و…. اشاره کرد که در بالای متن مشاهده میشوند.

اینگونه تله ها در قسمت های ورودی تونل، راهرو و اتاقک ها کاربرد دارند و راحت ترین راه جهت خنثی سازی آنها استفاده از چوبی بلند و کوبیدن آن به دیواره، کف و سقف تونل هاست، یکی از روش های دیگر نیز پرتاب سنگ و پارچه آتشین به داخل اتاقک ها میباشد.

در ادامه مقاله تله و طلسم گنج با ما بوده و از حقایق آگاه شوید.

طلسم مجموعه ای از اوراد، اشکال و حروف بوده که در باورهای آیینی قدرتیست روحی و میتواند بر ماده تاثیر گذار باشد.

طلسم، سحر و کیمیا از دوران باستان جهت محافظت، نفرین و افزونی نعمت به کار رفته اند.

طلسم گنج و دفینه نیز به همان صورت مجموعه ای از افسون ها بوده که برای محافظت از اموال به کار گرفته شده اند و بر این اساس هر کسی قصد صدمه رسانی و دزدی از اموال مخفی شده را داشته باشد، با نیروهای ماورایی که احضار شده اند طرف خواهد بود.

همچنین بخوانید   گنج چشمه ها را چگونه پیدا کنیم؟

شکستن طلسم گنج باید با برپایی مراسمات مذهبی و غیره… صورت میگیرد. از انواع طلسم گنج میتوان به طلسم جن ، طلسم آب ، طلسم مار ، طلسم طلا و طلسم سیاه و… اشاره کرد

که در ادامه مقاله تله و طلسم گنج با این پنج نوع آشنا شده و به آنها با نظریات مختلف خواهیم پرداخت.

طلسم جن :

جن وجودی غیر مادیست که در کتب آسمانی در کنار انسان نامش آمده و در دوران های مختلف چون دوران سلیمان نبی به کار گرفته شده است، همانطور که میدانید طلسم جن بر اساس احضار و پیمان با جن صورت میگیرد که بر این اساس تا روز موعود یا زمانی معین پاسدار گنج و امانت ما باشد.

این عهد معمولا در قبال درخواستهایی صورت میگرد که میان دو طرف رد و بدل میشوند.

گنجینه ای که طلسم جن دارد سر و صداهای عجیبی از کنار آن خواهد آمد.

عده ای نیز بر این باور هستند که سر و صداها مربوط به تله باد هست (سوراخ هایی در دیواره که از داخل آنها باد میوزد و تولید صدا میکند) و اعتقاد دارند که طلسم جن برای گنج در طول تاریخ به کار نرفته زیرا جن از خود اراده داشته و نگهبانی نخواهد کرد.

طلسم جن :

جن وجودی غیر مادیست که در کتب آسمانی در کنار انسان نامش آمده و در دوران های مختلف چون دوران سلیمان نبی به کار گرفته شده است،

همانطور که میدانید طلسم جن بر اساس احضار و پیمان با جن صورت میگیرد که بر این اساس تا روز موعود یا زمانی معین پاسدار گنج و امانت ما باشد.

این عهد معمولا در قبال درخواستهایی صورت میگرد که میان دو طرف رد و بدل میشوند.

گنجینه ای که طلسم جن دارد سر و صداهای عجیبی از کنار آن خواهد آمد.

عده ای نیز بر این باور هستند که سر و صداها مربوط به تله باد هست (سوراخ هایی در دیواره که از داخل آنها باد میوزد و تولید صدا میکند) و اعتقاد دارند که طلسم جن برای گنج در طول تاریخ به کار نرفته زیرا جن از خود اراده داشته و نگهبانی نخواهد کرد.

همچنین بخوانید   آموزش تصویری مهار انواع تله گنج

طلسم آب :

معمولا برای ورودی های قلعه و مقبره به کار گرفته شده است.

با کوچکترین اشتباه فعال میگردد و مکان را پر از آب میکند. در حالتی که به آب دست زدید و هنگام بیرون آوردن دستتان خیس شد سفره ای از آب های زیر زمینی دقیقا بر روی درب ورودی میگذرد که توسط مهندسان باستانی طراحی شده است.

جهت خنثی سازی آن باید ریشه اصلی سفره زیر زمینی را پیدا و خشک نمود یا راه آن را تغییر داد. اما در صورتی که هنگام بیرون آمدن دستتان از آب، دست شما بلافاصله خشک شد و انگار هیچوقت خیس نبوده است، آن طلسم آب هست و باید هر چه سریعتر برای انجام مراسم شکستن طلسم افراد متخصص را به کار گیرید.

در غیر اینصورت هیچگاه نمیتوانید داخل ورودی شده و به هدف برسید. این آب در اصل مبدا نداشته و فقط آن مکان معین را حفاظت میکند.

طلسم سیاه :

نوعی افسون که از دیرباز در میان ملل مختلف و در میان ساحرین رواج داشته است.

بر این اساس هنگامی که به گنج بدون مانع (دستکش)، دست بزنید، فورا دستتان تا بالای گردن سیاه میگردد که باید طلسم آن شکسته شود.

عده ای بر این باور هستند که طلسم نبوده و تنها موادیست که گذشتگان ما آن را تهیه و به دفینه پاشیده اند. این مواد در طول سالیان متمادی باعث میشود که هیچگونه جانوری نتواند به امانت صدمه بزند و میتوان گفت نوعی زهر باعث سیاهی دست نیز میگردد.

عده ای نیز معتقدند که بر اثر ماندگاری زیاد دفینه اکسیده شده است.

مقاله تله و طلسم گنج و دفینه که به صورت تخصصی برای سایت هیستوری آساتیک نوشته شد اینجا خاتمه یافت، امید میشود که توانسته باشیم گوشه ای از دنیای باستان را به روی شما گشوده باشیم.

نوعی دیگر دفینه وجود دارد که شخص مومیایی را با لوازمش دفن می کردند و کتیبه روی تابوت نشان از هویت و ارزش شخصیتی او را می داد.

نوع دیگر آن مومیایی ژلاتینی داریم که بسیار با ارزش است و جسد در مایع ای ژلاتین ماند غوطه ور است می گویند در این نمونه زیر زبان جسد(داخل دهان یا زیر سق)یک جواهر ارزشمند می گذاشتند معروف به لعل.

همچنین بخوانید   تفسیر نماد دفینه شاهین و عقاب

دو نوع نسخه برای دفینه داریم نسخه شاهی و وزیری :

که وزیری آن می گویند معتبراست علتش هم نیاز به توضیح دارد که حذفش می کنیم.

اما جریان طلسم

گذاشتن موکل محافظ دفینه به وسیله اوراد خاص است.

این موکل ها می گویند بصورت مار- افعی- گربه- موش سفید و…..نمایان میشوند. و جلوی حفاران را می گیرند.
بعضی حفاران و قدیمی ها که بیشتر دنبال این مسائل بودند می گویند بدنبال دفینه رفتند و همه چی رست بوده و تمام موارد طبق سند اصلی(وزیری) بوده اما بعد از حفاری چیزی نیافتند آنان معتقدند که مال یا همان دفینه یا بقول شما شیء جابجا شده و باز معتقدند موکل صاحب سند این کار را انجام داده.

و باز اعتقاد است که موکل جن قدرت جابجایی دفینه زیر زمین را دارد.

به همین منظور از کارشناسانی استفاده می کنند که بتواند حرکت موکل را خنثی کند. تا دفینه جابجا نشود. نوع دیگری نیز موجود است بنام:

تله

برای دفینه بعضی ها تله می گذاشتند که مثلا با حفاری راه دیگری باز شود . دفینه جابجا شود.

بعضی ها در اطراف دفینه از ساروج(بتون آرمه قدیمیها) انرا محکم می کردند بعضی ها از ترکیبات سیانید کربن استفاده می کردند که می تواند حفاران را با اثرات تنفسی سیانور مسموم کند.


طلسم گنج ها,طلسم گنج مار,طلسم گنج یابی,طلسم گنجشک,طلسم گنج جن,طلسم گنج های پیدا شده,طلسم گنج زنجان,طلسم گنج در زنجان,طلسم گنج چگونه است,طلسم گنج بوانات,طلسم گنج با جن,طلسم گنج اپارات,طلسم گنجینه ها,طلسم گنج آب,طلسم گنجینه,طلسم گنج یاب,طلسم گنج قارون,طلسم گنج چاه,طلسم گنج شیراز,طلسم گنج واقعیت دارد یا نه,تله گنجشک,تله گنجشک با سبد,تله گنجشک آسان,تله گنجشک ساده,تله گنجشک با چوب,تله گنجشک خودکار,تله گنجشک با چسب,تله گنج و دفینه,تله گنجشک آپارات,تله گنجشک جدید,تله گنجینه,تله گنج در غار,تله گنجشک با بطری نوشابه,تله گنجشک با بطری,تله گنجشک با تور,تله گنجشک با قفس,تله گنجشک در خانه,تله گنج ها,تله گنجشک با کارتن

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو